OTROšKI VRTCI

Codice Meccanografico: TSAA81602D

Kaj počne

IZ ŠKEDNJA V PYEONGCHANG NA OLIMPIJSKE IGRE
V februarju je bilo vse v znamenju olimpijskih iger in tudi v otroškem vrtcu J. Ukmarja ni bilo nič drugače. Prvi dan smo prižgali olimpijsko baklo in se odpravili okrog sveta »po globusu«. Spoznali smo olimpijsko zastavo in se pogovarjali o zimskih športih na olimpijskih igrah ter zbirali fotografije različnih športov in športnikov.
V igralnici smo celo pripravili tekmovanje v alpskem smučanju. Otroci so najprej pripravili smučarsko progo, postavili smučarje na štart in…pripravljeni, pozor, zdaj…tekma se je začela. Vzgojiteljice so nam povedale, da najboljši športniki na koncu osvojijo zlate, srebrne in bronaste medalje. Na naših igrah pa smo na koncu bili vsi zmagovalci.
Tako smo tudi mi v našem vrtcu okusili delček olimpijskega vzdušja!

Februar 2018

VELIKONOČNA DELAVNICA S STARŠI
V torek, 20. marca 2018, smo v naš vrtec ponovno povabili naše starše, tokrat na velikonočno delavnico. Mamice in očki so nam pomagali pri izdelavi velikonočnih okraskov. Med smehom in klepetanjem so nastale čudovite pisane vazice s piščančki.
Glavni namen vrtčevske dopoldanske delavnice pa je bilo druženje s starši, ustvarjanje lepih trenutkov med starši in otroki tudi v vrtcu in vzdrževanje pozitivnih odnosov ter medosebnih vezi med starši in vzgojiteljicami.
Vsi smo se imeli zelo lepo!

April 2018

MAMICI ZA PRAZNIK

JAZ SEM MALA ROŽA,
ROŽA MAMINA,
MAMICA ME BOŽA,
RADA ME IMA.

Maj 2018

ZAKLJUČNA PRIREDITEV »VRTEC ČIRA ČARA«

V maju so se otroci OV J. Ukmarja in OV Škedenj pripravljali na zaključno prireditev. Ob tej priložnosti se je vrtec spremenil v »Vrtec čira čara«, vrtec za male čarovniške vajence.
Vzgojiteljice so pripravile predstavo, v kateri so otroci razkrili vse svoje talente: čarovniški vajenci so recitirali, peli, plesali in se izkazali tudi v znanju angleškega jezika.
Otroci se se za prireditev skrbno pripravili . Najprej so pripravili vabila za družine.

Nato so pripravili »čarobne« okraske: šolsko telovadnico je napolnilo nešteto zvezdic. Vzgojiteljice pa so še poskrbele za pisane balončke, ki so jih po predstavi otroci nesli domov.

Mali čarovniški vajenci so si »sešili« plašče, kot se pač spodobi pravim čarovnikom.

Z vzgojiteljicami so pridno vadili deklamacije, pesmice in plese. Na pomoč je priskočil tudi očka Lucio s svojo »rock« kitaro.

Na koncu pa so stopili na oder mini maturanti, ki bodo prihodnje šolsko leto prvič prestopili šolski prag.  Sledilo je častno podeljevanje diplom.
V pozdrav pa so otroci zaplesali »Mi gremo pa na morje«.

Junij 2018

Predstavitev