Digitalni register učiteljev

Digitalni imenik je temeljno orodje šolskega življenja

Kaj je

Digitalni šolski register je tehnološko orodje, ki se uporablja v šolah za elektronsko vodenje in evidentiranje različnih izobraževalnih dejavnosti in informacij. V številnih kontekstih je nadomestil tradicionalni papirni register. Tukaj je nekaj njegovih glavnih značilnosti in funkcionalnosti:

1. Evidentiranje prisotnosti: učitelji uporabljajo digitalni register za beleženje prisotnosti in odsotnosti učencev, zaradi česar je postopek hitrejši in bolj dostopen.
  2. Ocene in ocene: register vam omogoča vnos in spremljanje ocen, ocen in komentarjev v zvezi z uspešnostjo učencev, tako za razredne dejavnosti kot za domače naloge.
  3. Izobraževalno načrtovanje: Učitelji lahko načrtujejo in beležijo vsebino lekcije, domače naloge in študijske programe, kar olajša deljenje teh informacij z učenci in starši.
  4. Komunikacija z družinami: Digitalni redovalnik pogosto vključuje funkcijo za neposredno komunikacijo z družinami, ki učiteljem omogoča pošiljanje sporočil, opozoril ali izmenjavo pomembnih informacij o učencih.
  5. Dokumentacija: Sistem omogoča zbiranje in arhiviranje pomembnih dokumentov, kot so individualizirani učni načrti, poročila in potrdila.
  6. Sestanki in zapiski: Ponujajo možnost beleženja izidov razrednih sestankov ali razrednih svetov ter vodenje ustreznih zapiskov in opažanj.
  7. Dostopnost in učinkovitost: Digitalni register je dostopen na spletu, kar učiteljem omogoča, da ga posodabljajo od koder koli in kadar koli, kar poveča učinkovitost in zmanjša porabo papirja.
  8. Varnost in zasebnost: Podatki so zaščiteni z varnostnimi ukrepi, ki zagotavljajo zasebnost in zaščito občutljivih podatkov študentov.

Za kaj je namenjen

Il registro digitale per i docenti è uno strumento fondamentale nell'ambito della didattica e della gestione scolastica. Ecco i suoi principali utilizzi e vantaggi:

1. Gestione delle Presenze: Permette di registrare l'assenza, la presenza e il ritardo degli studenti in modo rapido e accurato.
  2. Diario di Classe e Pianificazione: Funziona come un diario dove i docenti possono pianificare le lezioni, annotare gli argomenti trattati, e organizzare il materiale didattico.
  3. Valutazione degli Studenti: Consente di inserire e tenere traccia delle valutazioni degli studenti, sia per compiti in classe che per verifiche e interrogazioni.

Kako dostopati do storitve

Povezati se morate s spletnim mestom Spaggiari

Procedure collegate all'esito

Postopki, povezani z digitalnim imenikom za učitelje, so različni in pokrivajo različne vidike šolskega življenja. Tukaj je nekaj najpogostejših:

Evidentiranje prisotnosti: Učitelji morajo vsak dan evidentirati prisotnost, odsotnost in zamude učencev. To poteka v realnem času med razrednim poimenstvom.

Načrtovanje pouka: Učitelji uporabljajo register za načrtovanje pouka, beleženje tem, obravnavanih v razredu, in domače naloge.

Vrednotenje in evidentiranje ocen: Po popravljanju nalog, kolokvijev ali drugega dela učitelji vpišejo ocene v dnevnik. To vključuje tudi vodenje vmesnih in končnih ocen.

Servizio online

Storitev je mogoče uporabljati samo na spletu

Autenticazione

Za avtentikacijo morate uporabiti poverilnice, ki jih zagotovi sekretariat

Kraji, kjer se storitev izvaja

Kaj je potrebno

Vsi učitelji imajo samodejno dostop do digitalne evidence.

Tempi e scadenze

Register je aktiven od začetka leta.

Struttura responsabile del servizio

Ulteriori informazioni

Za vprašanja ali dvome se obrnite na tajništvo