Gledališka vzgoja

Anno scolastico 2022/2023

Kreativno ustvarjanje v gledališču prinaša mladim generacijam znanja in ustvarjalne spretnosti za poglobljeno razumevanje besedil.

Presentazione

Durata

dal 24 junija 2023 al 30 junija 2023

Descrizione del progetto

Teatrična ustvarjalnost prinaša rastočim generacijam znanje in ustvarjalne veščine za poglobljeno razumevanje besedil. Ker gledališka umetnost vključuje vse vrste umetnosti (vizualna, glasbena, scensko gibanje itd.), lahko otroci razmišljajo o vsebini in ustvarjajo povezave. V trenutnem šolskem letu smo v sodelovanju s SSG načrtovali:

• dva predstava za otroke iz vrtca in učence prve triade osnovne šole; prva se bo odvijala novembra v šolskih prostorih, druga marca v veliki dvorani SSG;
  • ponudba za učence četrtih in petih razredov vključuje dve predstavi, ki jih bodo videli v SSG, eno marca in drugo aprila;
  • ponudba za učence srednje šole (NSŠ) vključuje dve predstavi, prva novembra in druga februarja, obe v SSG;
  • učenci nižje srednje šole bodo videli nekaj predstav tudi v gledališču Rossetti;
  • prav tako bodo sledile nekatere pripomočke za predstave in delavnice tako za učence osnovnih šol kot tudi za učence srednjih šol (VeŠ), z bibliotekarko Ivano Soban ter Melito Malalan in Alenko Pertot;
  • za učence nižje srednje šole bo potekala tedenska gledališka delavnica, ki jo vodi prof. Ksenija Žerjal. Če bo mogoče, bomo podobno delavnico organizirali tudi za otroke osnovne šole.

Obiettivi